Skip to main content
ÜritusedUudised

Järgmised kaugküttepiirkonnad said Tõhusa Kaugkütte märgise

Kasutajalt 17. okt. 2023oktoober 20th, 2023Kommentaare pole

Uute EL direktiivide valguses on taastuvenergia allikate kasutamine ja energiatõhusus olulisemad kui kunagi varem. Kaugküte on Eestis kõige levinum kütmisviis ning võimaldab kohalikel taastuvatel energiaallikatel põhinevat jätkusuutlikku energiavarustust koos vajaliku varustuskindlusega.

Eesti jõujaamade ja kaugkütte ühing on alates aastast 2018 väljastanud Tõhusa Kaugkütte märgiseid energiatõhusatele kaugküttepiirkondadele. Märgis põhineb EL energiatõhususe direktiivil 2021/27/EL ning motiveerib kaugkütte võrguettevõtjad kasutama taastuvenergiat, heitsoojust ning koostootmist.

Märgise abil on võimalik suurendada ka tarbijate teadlikkust ning huvi soojuse tootmiseks kasutatavate energiaallikate kohta. Lihtsustatult näitab märgis kaugküttesüsteemis oleva taastuvenergia ja koostootmise osakaalu.

Septembris toimunud koosolekul otsustati väljastada uued Tõhusa Kaugkütte märgised Nevel Eesti OÜ võrgupiirkondadele Uuemõisas, Taeblas ja Moostes ja AS Otepää Veevärk Otepää võrgupiirkonnale

„Kvaliteedimärgisega energiatõhus kaugküte on tõhus ja kliimakindel kaugküte, mis on kättesaadav juba täna“, sõnas ühingu juhataja Siim Umbleja.

Kõik märgise nõuetele vastavad ettevõtted ja võrgupiirkonnad on avaldatud ühingu veebilehel https://epha.ee/tohusad-kaugkuttesusteemid/ .

a