Skip to main content
ÜritusedUudised

Valminud on mobiilirakendus “NutiSoojus”.

Kasutajalt 19. dets. 2019märts 3rd, 2021Kommentaare pole

Jätkusuutliku kaugkütte rakendamisel on väga oluline tarbijate infopuuduse vähendamine. TTÜ Energiatehnoloogia instituudi teadlaste meeskond vanemteaduri Anna Volkova juhendusel on välja töötanud kasutajasõbraliku mobiiliäpi NutiSoojus, mille eesmärk on edendada jätkusuutliku kaugkütte rakendamist.

Mobiiliäpi abil saavad tarbijad infot kütuste kohta, mida kasutatakse piirkonna hoonete soojusega varustamiseks, saavad võrrelda kaugkütet teiste soojusvarustuse lahendustega ning näevad seoseid, kuidas muutused tarbijate käitumises mõjutavad kogu kaugküttesüsteemi ja kuidas süsteemi üleminek 4. põlvkonna kaugküttele muudaks primaarenergia tarbimist ja CO2 emissioone.

NutiSoojus on geolokatsiooni põhine ning annab infot vastavalt kasutaja asukohale. Samuti on võimalik valida asukoht käsitsi. Kuvatavad andmed põhinevad asukoha välisõhu hetketemperatuuril. Mobiilirakendus põhineb üle 140 Eesti kaugküttepiirkonna ajaloolistel andmetel, tarbijate kütteprofiilidel ning võimalikel kaugküttesüsteemi arengustsenaariumitel. On oluline mainida, et pakutavad tulemused ei põhine hetkeandmetel vaid ajaloolistel andmetel ja eksperthinnangutel.

Rakenduse väljatöötamine  toimus TalTech arendusprojekti „4. põlvkonna kaugküttesüsteemi rakendamine Eesti energiasektoris“ raames aastatel 2018-2019.

Projekti meeskond: vanemteadur  Anna Volkova, dotsent Eduard Latõšov, insener Vladislav Mašatin, noremteadur Kertu Lepiksaar, professor Andres Siirde. IT: TM Development OÜ, kujundus: Havas Estonia.

Mobiiliäpp NutiSoojus on saadaval Google Plays ja www.nutisoojus.ee

Täpsem info: anna.volkova@taltech.ee

a