2019 EHPCongress Nantes Header
 

Alates 1.oktoobrist saavad Puurmani kaugkütte tarbijad toasooja ligi viiendiku võrra senisest soodsamalt, teatas osaühing Puurmani Soojus.2014 aasta kevadest tegi aktsiaselts Efipa rekonstrueerimistöid, mille käigus paigaldati Puurmani katlamajja 0,5 MW võimsusega biokütusel töötav katel koos abiseadmetega, ehitatati puiduhakkele ladu ja korrastati katlamaja hoonet ning territooriumi.

Uue katlamaja tehnoloogia on efektiivne, töökindel ja töötab täisautomaatsena. Kohaliku kütuse kasutamise plussiks on tarnekindlus ja -operatiivsus, kuid põhiline on eeskätt selle soodne hind võrreldes fossiilse kütusega, mis otseselt mõjutab soojuse lõpphinda, samuti tõstab see Puurmani kaugküttesüsteemi varustuskindlust.

“Meie põhieesmärk on tagada oma klientidele stabiilne soojavarustus võimalikult soodsa hinnaga. Samuti usume, et sellised projektid aitavad tuua elu maale tagasi,” ütles Puurmani Soojuse juhatuse liige Rannar Raantse.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel ehitatud Puurmani 0,5 MW võimsusega puiduhakkel töötav katlamaja on omalaadsete seas kolmas Jõgevamaal, 2012. aastal käivitatud Tabivere ja 2013. aasta lõpul käiku antud Jõgeva järel.

http://www.vooremaa.ee/news.php?nid=4110&cid=0